Veľký úspech na Noci časopisov v Budapešti – Fórum Kisebbségkutató Intézet | Fórum inštitút pre výskum menšín | Forum Minority Research Institute

Chystáme nový dokumentárny film! Podpor ho aj Ty! »

Veľký úspech na Noci časopisov v Budapešti

Noc časopisov v Budapešti sa podobal na Slávnostný týždeň kníh (Ünnepi Könyvhét) v tom, že aj tu bolo vystavených množstvo nových a starších publikácií ponúkaných autormi a vydavateľmi, ku ktorým sa hrnuli záujemcovia v ešte väčšom počte, ako na týždni kníh. V jednom sa však tieto podujatia dosť líšili: väčšina časopisov bola na rozdiel od kníh ponúkaná zadarmo alebo len za symbolickú cenu. Nehovoriac o tom, že nevšedné prostredie, Múzeum úžitkového umenia (Iparművészeti Múzeum) podujatiu ponúklo výnimočnú atmosféru.

Medzi stovkami časopisov bola vystavená aj Fórum spoločenskovedná revue, každý exemplár ktorej si za krátky čas našiel majiteľa. Spolupracovníci Fórum inštitútu sa samozrejme snažili prezentovať výsledky spoločenskovedných výskumov a aktivít týkajúcich sa Maďarov na Slovensku aj mimo publikácie. Spomedzi časopisov vydávaných v maďarskom jazyku na Slovensku sa uchádzal a získal dvadsaťminútový časový priestor pre predstavenie sa v slávnostnej sieni múzea jedine Fórum inštitút. Bez zveličenia možno povedať, že vďaka dobrej organizácii a dobrým publikáciám sa prehliadka trvajúca od soboty poobedia až do druhej v noci bola veľkým dobrodružstvom a nezabudnuteľným zážitkom.

Dátum2015-06-20 – 2015-06-21
Priestorové údajeBudapešť, Iparművészeti Múzeum, Üllői út 33–37.
OrganizátorIparművészeti Múzeum
ÚčastníciZuzana Lamplová, Péter Hunčík, Melinda Roncz, Gábor Csanda
OddelenieFórum Kisebbségkutató Intézet